%100 Doğa Outdoor Yaşam Etiği
  • Kişi beğendi
  • Yazı Boyutu :
    Yazıyı Büyüt Yazıyı Küçült
  • Paylaş:

Domuz Sürüye Saldırdı Çobanı Yaraladı

Kütahya’nın Simav İlçesinin Pulluca Köyü’nde keçi sürüsünü otlatmak İçin ormanlık alana giden 60 yaşındaki çoban neye uğradığını şaşırdı.

Domuz Sürüye Saldırdı Çobanı Yaraladı

Keçi sürüsünü otlatırken bir anda ortaya çıkan domuzlar, keçilere zarar vermeye başladı. Tüfeği yanında olan çoban keçilerini domuzlardan kurtarmak için domuzlara ateş etti.
Domuzların korkup kaçmasını bekleyen çoban, silah sesinden sonra domuzların daha da öfkelendiğini söyledi.”biranda bana ’da saldırmaya başladılar. Silahımı tekrar dolduramadığım için kendimi savunma şansım kalmadı.”dedi.Yere düştük’den sonra üzerine çullanan domuzlar, çobanı ağır yaralayıp kaçtılar. Hemen telefon ile akrabalarına haber veren yaralı çoban olay yerinden alınarak hastaneye kaldırıldı.
Ayaklarındaki derin kesikler nedeniyle, ameliyata alınarak uzun ve zorlu tedavi süreci başladı.
Vatandaşlar bu tür olayların son zamanlardı arttığını belirterek, yetkililerin bu konuda araştırma yaparak çözüm üretmelerini istedi.
Vatandaşlar “Devlet yetkililerine domuzların artık sadece tarıma değil, insanlara’da zarar vermeye başladığını üstüne basarak tekrar hatırlatıyor, Domuz avcılarına yapılan dayatmalardan vazgeçerek, Onlara verilecek destekler ile bu konunun çözüme kavuşa bileceğini, aksi taktirde bu tip haberlerin gün geçtikçe artarak karşımıza çıkmaya devam edeceğini” hatırlattılar.

Kaynak:Türkiye Domuz Avcıları

0/1500
Gönder


Yaban TV’yi artık twitter’dan da
takip edebilirsiniz