%100 Doğa Outdoor Yaşam Etiği

PET

Anasayfaya git Sonraki habere git Önceki habere git
  • Kişi beğendi
  • Yazı Boyutu :
    Yazıyı Büyüt Yazıyı Küçült
  • Paylaş:

Kuşumuz Dünya Şampiyonu Oldu

Lüleburgaz’da yaşayan Yusuf Güvenir’in sahip olduğu Fiorino cinsi kanarya Dünya Kanarya Şampiyonasında birinci oldu.

Kuşumuz Dünya Şampiyonu Oldu

 İtalya’nın Cesena şehrinde düzenlenen 13-21 Ocak 2018 tarihlerinde 66.’sı düzenlenen Dünya Kanarya Şampiyonasında Lüleburgazlı Yusuf Güvenir’in sahip olduğu İtalyan ırkı Fiorino cinsi kanarya dünya şampiyonu oldu.

Türkiye’de de birçok ilde düzenlenen yarışmalarda birinci olan kanaryasıyla gurur duyduğunu belirten Yusuf Güvenir, İtalyanların kuşunu İtalyanlardan daha iyi yetiştirdiğini söyledi.

Kanarya yetiştiriciliğine çocuk yaşlarda başladığını belirten Güvenir, “Kanarya yetiştiriciliğinde küçük yaşlarda merak saldım. Şuanda yaklaşık 20 adet kanaryam var. Tekirdağ Kanarya Severler Derneğine üyeyim. Kendi yetiştirdiğim İtalyan ırkı Fiorino cinsi kanaryam ile Türkiye’de birçok yarışmaya katıldım ve birçok birincilikler aldım. Türkiye Kanarya ve Kafes Kuşları Federasyonu katkılarıyla İtalya’nın Cesena kentinde düzenlenen Dünya Kanarya Şampiyonasına katıldım. Kanaryam burada 93 puan alarak Dünya Şampiyonu oldu. İtalyaların kuşunu İtalyanlardan daha iyi yetiştirdim. Kanaryamla gurur duyuyorum.” dedi.

Çeşitli kategorilerde tüm Dünya’dan yaklaşık 22 bin kişinin katıldığı yarışmaya ülkemizden ise 64 kişi katıldı. Bu 64 kişiden 45 kişi ülkemize derece ile dönmeyi başardı.

0/1500
Gönder


Yaban TV’yi artık twitter’dan da
takip edebilirsiniz