%100 Doğa Outdoor Yaşam Etiği
  • Kişi beğendi
  • Yazı Boyutu :
    Yazıyı Büyüt Yazıyı Küçült
  • Paylaş:

Evde Beslediği Yılan Kendisini Öldürdü

Dan Brandon, evde beslediği piton türü yılanın kendisini boğması sonucu nefessiz kalarak hayatını kaybetti.

Evde Beslediği Yılan Kendisini Öldürdü

İngiltere'nin Hampshire kentinde yaşayan ve bir yılan tutkunu olan Dan Brandon, evde beslediği piton türü yılanın kendisini boğması sonucu nefessiz kalarak hayatını kaybetti.
Evde beslediği yılan kendisini boğarak öldürdü

Hayvanları çok seviyor olabiliriz. Onları evlerimizin bir bireyi gibi görüp beslemek ve onlarla yaşamak son derece güzel olabilir. Fakat her hayvan evde beslenmez. Özellikle avını boğarak öldürmesiyle bilinen piton yılanı gibi hayvanlar.

İngiltere'nin Hampshire kentinde yaşayan 31 yaşındaki Dan Brandon, gerçek bir vahşi hayvan tutkunuydu. Evinde çok sayıda bahşi hayvan besleyen Brandon, hayvanlarına bebeği gözüyle bakıyordu.

Fakat Brandon, 25 Ağustos 2017 tarihinde evinde ölü bulundu. Yetkililer, ölüm sebebi nefessiz kalması olarak açıklanan Brandon'ın nefes alamamasına neyin sebep olduğunu araştırırken ilginç bir sonuca ulaştı.

Brandon'ın ölümünün ardından açılan soruşturma kapsamında mahkemeye ifade veren annesi, oğlunun evde 10 yılan ve 12 tarantula beslediğini ve bu hayvanlardan birinin adı 'Ufaklık' olan 2,40 metrelik Afrika kaya pitonu olduğunu söyledi.

Sorgu yargıcı Andrew Bradley, Brandon'ın ölümüne büyük olasılıkla 'Ufaklık'ın sebep olduğuna kanaat getirdi.

Brandon'ın en çok sevdiği hayvanın 'Ufaklık' olduğunu söyleyen annesi, oğlunun son zamanlarda yılan fazla güçlendiği ve ne yapacağı bilinmediği için boynuna dolama alışkanlığından vazgeçtiğini sözlerine ekledi.

Dünya'nın en tehlikeli 10 yılanı

Dava delillerini inceleyen patolog Dr. Adman al-Badri, Brandon'ın bir gözünde kanama olduğunu, kan damarlarının patladığını ve akciğerlerinin şiştiğini, tüm bu belirtilerin, ölümün nefes alamama sebebiyle gerçekleştiğini gösterdiğini belirtti.

Brandon'ın vücudunda ısırık izine rastlanmadı. Kasım 2017'de deri değiştirdiği için yılanın üzerinde Brandon'ın boğulma riskine karşı koyduğuna dair bir iz bulunamadı.

Brandon'ın öldüğü gece, annesi de oğlunun evindeydi. Annesi üst katta büyük bir gürültü duymuş olsa da bunun yere düşen bir dambıl olduğunu ya da oğlunun bir şeye vurduğunu düşündü.

Daha sonra üst kata Brandon'a bakmak için çıkan annesi, oğlunun ölü bedeni ile karşılaştı ve Ufaklık'ın kafesinde olmadığını fark etti. Dolapta bulunan yılan, Brandon'ın arkadaşlarının yardımıyla kafesine geri kondu.

0/1500
Gönder


Yaban TV’yi artık twitter’dan da
takip edebilirsiniz