%100 Doğa Outdoor Yaşam Etiği
  • Kişi beğendi
  • Yazı Boyutu :
    Yazıyı Büyüt Yazıyı Küçült
  • Paylaş:

Çoban, Av Köpeklerini Vurdu

3 köpeği vurdu. Sonra başının belaya gire bileceğini düşünerek kendisinin hamile keçiyi’de tüfekle vurarak öldürdü.

Çoban, Av Köpeklerini Vurdu

Olay Karamürsel Avcılar Derneğinin Avlanmak için gittiği KARAMÜRSEL Devlet Avlağının Akçat Bölgesinde Gerçekleşti.

Köyde Çobanlık Yapan İsmail  Ş isimli çoban avcıların ve Av Köpeklerinin keçişini boğduğunu söyleyerek kendini savundu.

Olay Yerine Gelen Jandarma ekipleri ile İlçe Tarım Müdürlüğünden Gelen Veteriner Hekim , Keçinin Üzerinde Detaylı İnceleme Yaptı ve av köpeklerinin keçiye saldırdığını gösterir keçi üzerinde diş izi veya yırtılma izi bulamadı.Keçinin Tüfekle Vurularak Öldürüldüğü Tespit Edildi.

Diğer yandan 2 av köpeğinin olay yerinde öldüğü ve ağır yaralı olan köpeğin götürüldüğü veteriner kliniğinde öldüğü tespit edildi. Köpeklerin Sahipleri, Zaim AKKUŞ , Fatih AKKUŞ , Sezai KARAKUŞ Çoban Hakkında Gerekli Mercilere baş vurarak dava açtılar ve çobanın gereken cezayı almasını sağlamak için konunun sonuna kadar takipçisi olacaklarını dile getirdiler.


Türkiyr Domuz Avcıları Sayfası yaptoğı açıklamada “Aynı Zamanda Yasal Avcı Olarak Devlete Karşı Tüm Yükümlülüklerini yerine getiren bu avcılara bizde destekçisi olacağız. Hepimiz Avcıyız, Bir Av köpeği ne zorluklarla yetiştiriliyor. Zaten avcılık sisteminin zorluklarıyla uğraşıyoruz, Ava gittiğimiz bölgelerde yerel halk ile köy muhtarları ile uğraşıyoruz, Çoban köpekleri ile uğraşıyoruz.Bu Tip Olayların Bir Daha Yaşanmamasını Diliyoru” denildi.
Kaynak :TÜRKİYE DOMUZ AVCILARI Sayfası

0/1500
Gönder


Yaban TV’yi artık twitter’dan da
takip edebilirsiniz