%100 Doğa Outdoor Yaşam Etiği
  • Kişi beğendi
  • Yazı Boyutu :
    Yazıyı Büyüt Yazıyı Küçült
  • Paylaş:

Köpekleri Katlettiler…

Kars'ta bulunan Kağızman Belediyesi yetkilileri, köpekleri silahla öldürdü, ardından çöp arabasına attığı iddia edildi.

Köpekleri Katlettiler…

Vahşetin tanığı olan vatandaş, gelişmeleri anlattı.

Hayvanlara yönelik şiddetin önüne bir türlü geçilemiyor. Sivil toplum kuruşlarının ve bireysel mücadelenin artmasına karşın Türkiye’nin farklı bölgelerinde sokak hayvanları hedef alınmaya devam ediyor.

Hayvanseverleri çileden çıkaran, vicdanları kanatan son görüntüler Kağızman’dan geldi. 2 Ocak salı günü saat 21.00 sularında Kağızman Belediyesi’nde çalışan iki temizlik görevlisi Kağızman Merkez’de iki köpeği vurdu.

Vatandaşlar köpeklerden birinin can çekişme anlarını videoya kaydetti. Çevrede bulunan iki veteriner vurulan köpeğin can çekiştiğini görüp müdahalede bulundu ancak acı içinde kıvranan köpek bir çöp kamyonunun arkasına atılarak götürüldü.

Köpeğin hem vurulma anına hem de can çekişme anlarına tanıklık eden bir vatandaş Sozcu.com.tr‘ye yaptığı açıklamada, “Zehirli iğne kullandıklarını düşünmüyorum. Çünkü iğneyle vurulan hayvanlarda kanama olmaz. Köpek çok ciddi kanıyordu. Ayrıca çok güçlü bir patlama sesi söz konusuydu. Köpeğin silahla vurulduğunu düşünüyorum” dedi.

Hayvan hakları savunucuları da korkunç olaya karşı öfke doluydu. Konuyla ilgili açıklama yapan bir hayvanhsever, “Köpek de ciddi bir yara vardı. Veteriner köpek can çekişirken yarasına baktığını ve elinin içeri girdiğini söyledi. O derece ağır bir yarası söz konusuydu. İğne atışı yapılsa ortada bir iğnenin olması gerekir. İğne de yok. Üstelik bunu yapanların çöp toplama ekibi olması daha da garip. Bunu çöp ekipleri yapamaz. Narkotik ilaçla öldürülseler bile ki bunu da asla kabul etmiyoruz, orada bir veteriner bulunması gerekiyor. Canlı bir hayvan çöp kamyonunun arkasına atılarak nasıl götürülür? Neresinden bakarsanız bakın suç” dedi.

‘BARINAĞA TESLİM EDİLDİ’ İDDİASI

Sozcu.com.tr, görüntüleri ve iddiaları sormak üzere Kağızman Belediyesi’ni aradı. Sorularımızı Kağızman Belediye Başkanı Yardımcısı Halit Ergüven yanıtladı. Ergüven, “İki köpek var. Ama bunlar iddia edildiği gibi öldürülmedi. Bayıltıldı. Ve barınağa teslim edildi. İkisi de sağ. Çöp kamyonunun arkasına atılan köpek uyuz olduğu için diğerinden ayrı olarak çöp kamyonunun arkasına konularak taşınmış” açıklamasını yaptı. Öte yandan belediye görevlileri bazı fotoğraflar yollamak suretiyle köpeklerin öldürülmediğini kanıtlamaya çalıştı.

0/1500
Gönder


Yaban TV’yi artık twitter’dan da
takip edebilirsiniz