%100 Doğa Outdoor Yaşam Etiği
  • Kişi beğendi
  • Yazı Boyutu :
    Yazıyı Büyüt Yazıyı Küçült
  • Paylaş:

Sahibi Kuş Köpeği Balık Avlıyor

Erzurum'un Oltu İlçesi'ne bağlı Çataksu Mahallesi'nde oturan 20 yaşındaki Hakan Atmaca'nın köpeği, gölde balık yakalıyor.

Sahibi Kuş Köpeği Balık Avlıyor

Görenleri şaşkına çeviren Kurzhaar cinsi 'Çomar' adlı av köpeği Ayvalı Baraj Gölü'ne götürüldüğünde suya girip yakaladığı balıkları sahibine getiriyor.

Avcı, Hakan Atmaca avda vurulan ve göle düşen kuşları suya girip getirmeye alıştığı için, baraj gölüne her götürdüğünde suya girip yakaladığı balıkları kendisine getirdiğini, böylece balık ihtiyaçlarını 2 yaşındaki 'Çomar' sayesinde karşıladıklarını anlattı.

İlk gördüğünde herkes gibi kendisinin çok şaşırdığını söyleyen Hakan Atmaca, "Göle her girişinde bir balık getiriyor. Boş çıkmıyor. Bir köpeğin suda çok hareketli olan balıkları yakalaması gerçekten hayret verici" diye konuştu.

Yeğenine ait köpeğin yakaladığı balıkları afiyetle yediklerini söyleyen Engin Atmaca ise, "Merak eden varsa Ayvalı barajına gelsin ve Çomar'ın tuttuğu sazan balıkları birlikte yiyelim. Çomar 1 günde yaklaşık 15 balık yakalayabiliyor" dedi.0/1500
Gönder


Yaban TV’yi artık twitter’dan da
takip edebilirsiniz