%100 Doğa Outdoor Yaşam Etiği
  • Kişi beğendi
  • Yazı Boyutu :
    Yazıyı Büyüt Yazıyı Küçült
  • Paylaş:

Bin Sülün Doğaya Salındı

Samsun Valisi Osman Kaymak'ın da katıldığı programda bin sülün kuşu doğaya bırakıldı.

Bin Sülün Doğaya Salındı

Orman ve Su İşleri Bakanlığı 11. Bölge Müdürlüğü tarafından Terme ilçesinde düzenlenen ve Samsun Valisi Osman Kaymak'ın da katıldığı programda bin sülün kuşu doğaya bırakıldı.


Samsun Valisi Osman Kaymak, Terme'de düzenlenen doğaya sülün salımı programına katıldı.
Terme Gölardı Simenlik Gölü Yaban Hayatı Geliştirme Sahası’nda düzenlenen programda sülünleri, Samsun Valisi Osman Kaymak, Orman ve Su İşleri Bakanlığı 11. Bölge Müdürü Mehmet Sıddık Kılınçer, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri bıraktı.

Vali Kaymak daha sonra bölgede incelemelerde bulundu. Sülün üretimi ile ilgili bilgi veren Orman ve Su İşleri Bakanlığı 11. Bölge Müdürü Mehmet Sıddık Kılınçer, "Son yılarda doğal afetlerden dolayı, sanayiden, çarpık kentleşmeden dolayı tabiat varlıklarında tahripler meydana gelmektedir. Bu tahripten dolayı yaban hayatındaki doğal türlerimizde azalmalar görülmüştür. Orman ve Su İşleri Bakanlığımız Türkiye’nin doğal türleri ile ilgili üretim istasyonları kurmuştur. Bu İstasyonlarda üretilen kuşlarımız zaman zaman tabiata salınmaktadır. Bu günde burada bin adet sülünü yaban hayatı sahasına saldık. Samsun genelinde her yıl 5 bin adet sülünü doğaya bırakıyoruz" dedi.

Geçtiğimiz günlerde de Edirne'nin Uzunköprü ilçesinde Orman ve Su İşleri Bakanlığı yetkiliriyle Uzunköprü avcılar derneği ve çevre avcılar dernek yöneticileri doğaya 1500 adet Çil Keklik ve sülün saldılar. Doğaya salınan kuşlar Uzunköprü avcıları tarafından korumaya alındı

0/1500
Gönder


Yaban TV’yi artık twitter’dan da
takip edebilirsiniz