%100 Doğa Outdoor Yaşam Etiği
  • Kişi beğendi
  • Yazı Boyutu :
    Yazıyı Büyüt Yazıyı Küçült
  • Paylaş:

Mutant Kaplumbağa Bulundu

Pet Shop sahibi, eve döndüğünde aldığı kaplumbağalar arasında enteresan bir kaplumbağa daha olduğunu fark etti...

Mutant Kaplumbağa Bulundu

Brezilya kaplumbağası almak için toptancı pazarına giden Wang isimli Pet Shop sahibi, eve döndüğünde aldığı kaplumbağalar arasında enteresan bir kaplumbağa daha olduğunu farketti...
Mutant kaplumbağa bulundu

İnsanoğlunun dünyaya, doğaya verdiği zararların sonuçlarını kendisi kadar dünyanın sakinleri olan diğer canlılar da çekiyor. Bu duruma son örnek Çin'den geldi.

Özellikle hava kirliliği konusunda gidişatı oldukça kötü olan Çin'de doğa ve doğal kaynaklar da bu durumdan fazlasıyla nasibini alıyor. İşte haberlere konu olan bu kaplumbağa da söz konusu kirlilikten nasibini alan canlılardan.

WebTekno'nun haberine göre Brezilya kaplumbağası almak için toptancı pazarına giden Wang isimli Pet Shop sahibi, eve döndüğünde aldığı kaplumbağalar arasında enteresan bir kaplumbağa daha olduğunu farketmiş. Bu kaplumbağayı diğerlerinden farklı kılan şey ise iki başlı ve 6 bacaklı oluşu.

Hareket etmesi ve beslenmesinde kendi türündeki kaplumbağalarla hiçbir farklı olmayan mutant kaplumbağa, Çin'in Şansi bölgesindeki su kirliliği nedeni ile genetik mutasyona uğraması sonucunda bu hale gelmiş. En azından Şansi Tıp, Yaşam ve Bilim Akademisi'ndeki araştırmacıların düşünceleri bu yönde.

Genelde bu tarz, genetik mutasyona uğramış canlılar, kendi türlerinin ortalamalarından çok daha az süre hayatta kalabiliyorlar. Kızıl yanaklı su kaplumbağası olan bu mutant kaplumbağanın da ortalama ömrü 50 ila 70 arasında. Fakat genetik farklılığı, onun daha kısa bir hayat yaşamasına neden olabilir.

0/1500
Gönder


Yaban TV’yi artık twitter’dan da
takip edebilirsiniz