%100 Doğa Outdoor Yaşam Etiği
  • Kişi beğendi
  • Yazı Boyutu :
    Yazıyı Büyüt Yazıyı Küçült
  • Paylaş:

‘Kuyu' Meslek Sahibi Oluyor!

İtfaiye eri Veysel Sivri, "Kuyu'yu kurtarma köpeği olarak yetiştirmeyi planlıyoruz" diye konuştu.

‘Kuyu' Meslek Sahibi Oluyor!

Kuyuya düştü 10 gün kurtarılmayı bekledi... Beykoz itfaiyesinin sahiplenmesi sayesinde bir evi oldu. Kurtarıldıktan sonra binlerce dostu oldu, şimdi de bir mesleği olacak. Kuyu'yu kurtarma çalışmalarında görevli itfaiye eri Veysel Sivri, "Kurtarma köpeği olarak yetiştirmeyi planlıyoruz" diye konuştu.


Beykoz’un Dereseki Köyü’ndeki kuyudan dün saban çıkarılan Kuyu, tedavi edilmek üzere gönderildiği Fatih’teki hayvan hastanesinden yeni yuvası olacak Beykoz İtfaiye Grup Amirliği’ne getirildi. Kuyu köpek için bahçeye yuva konuldu. Ancak havanın soğuk olması nedeniyle yavru köpek, itfaiye erlerinin bulunduğu alandaki kalorifer peteğin yanına konuldu.
kuyu-2
“YANIMIZDA OLMASINDAN ÇOK MUTLUYUZ”

Kurtarma çalışmalarına katılan Beykoz İtfaiye grup amirliğinde görevli Vedat Zor, “Kuyu artık yanımızda. Yanımızda olmasından dolayı çok mutluyuz. Tüm ekiplerle birlikte gerçekleştirdiğimiz kurtarma çalışmaları sonrasında, sahiplerinin de kuyuyu bize teslim etmesi bizi onure etti. Çok mutluyuz. Kuyu sağlıklı ve yanımızda artık. Herhangi bir aksaklığımız olmadı, çalışmalarımız düzgün gitti. Arkadaşlarımızın emeği büyük. Diğer çalışan arkadaşlarımızın, AFAD, TTK ve diğer sivil vatandaşlarımızın ilgisi yoğundu. Tüm herkese çok teşekkür ederim “diye konuştu.

0/1500
Gönder


Yaban TV’yi artık twitter’dan da
takip edebilirsiniz