%100 Doğa Outdoor Yaşam Etiği
  • Kişi beğendi
  • Yazı Boyutu :
    Yazıyı Büyüt Yazıyı Küçült
  • Paylaş:

Yılkı Atlarını Elleriyle Beslediler

Manisa'daki amatör telsizciler, Spil Dağı Milli Parkı'nda yılkı atlarına yiyecek verdi.

Yılkı Atlarını Elleriyle Beslediler

Yılkı atlarını elleriyle beslediler Manisa Telsiz Radyo Amatörleri ve Arama Kurtarma Derneği Başkanı Bahattin Özer, yaptığı açıklamada, doğada yaşayan hayvanların kış şartlarında yiyecek bulmakta zorlandığını söyledi.

Y

Yılkı atlarını elleriyle beslediler Telsizle haberleşme eğitim ve etkinliği için Spil Dağı'na çıkarken, açlıktan halsiz düşen hayvanları görmeleri üzerine çalışma başlattıklarını anlatan Özer, birçok hayvanseverin de dernek merkezlerine, doğaya bırakılmak üzere yiyecek getirdiğini bildirdi.

Yılkı atlarını elleriyle beslediler Özer, özellikle kar yağdığı dönemde belirli periyotlarda Spil Dağı Milli Parkı'nı gezerek, yabani hayvanların bulunduğu bölgelere yiyecek bıraktıklarını dile getirdi.Yılkı atlarını elleriyle beslediler Bu kapsamda yiyecek bırakmak için gittikleri milli park alanında yılkı atlarıyla karşılaştıklarını ifade eden Özer, şunları kaydetti:

"Atlar ve çevredeki köpekler, aracımızı görünce yiyecek getirdiğimizi anlayarak çevresini sardılar. Yem ve ekmek bıraktıktan sonra hayvanları ürkütmemek için aracımıza bindik. Atlar, yiyeceklerden yedikten sonra aracımızın yanına kadar geldi. Yabanilikleriyle bilinen yılkı atları, aracımızın içine kadar başını sokarak elimizden ekmek yedi. İlk kez böyle bir durumla karşılaştık ve çok şaşırdık."

Özer, kış boyunca temin ettikleri ve hayvanseverler tarafından verilen yiyecekleri doğaya bırakmayı sürdüreceklerini kaydetti.

0/1500
Gönder


Yaban TV’yi artık twitter’dan da
takip edebilirsiniz