%100 Doğa Outdoor Yaşam Etiği
  • Kişi beğendi
  • Yazı Boyutu :
    Yazıyı Büyüt Yazıyı Küçült
  • Paylaş:

Hayvan Hırsızları Yakalandı

BARTIN İl Jandarma Alay Komutanlığı son 3 ayda 17 büyükbaş hayvanı çalan 5 kişi suçüstü yakalandı.

Hayvan Hırsızları Yakalandı

BARTIN'da, son 3 ayda 13 büyükbaş hayvan çalan 5 kişilik şebeke, son olarak çaldıkları 4 büyükbaş hayvan ile kaçarken jandarmanın takibi sonucu yakalandı. 

4 büyükbaş hayvanı çalınan vatandaş jandarmadan teslim aldığı hayvanlarına kavuşmanın sevincini yaşadı. İlgili foto galeriye git Bartın’da son 3 ayda 17 büyükbaş hayvanı ahırlardan çalarak satan şebeye teknik ve fiziki tabike alan Bartın İl jandarma alay komutanlığı ekipleri, dün gece şebekeye baskın yaparak çökertti. 

37 PH 839 plakalı panelvan minibüs ile Çaycuma'ya bağlı Saltukova beldesinde yaşayan Halise Temel ve Ekrem Çelik’e ait 4 büyükbaş hayvanı çalan şebeke üyeleri minibüsle yola çıktı. Kastamonu'ya götürüldüğü düşünülen minibüsü jandarma ekipleri sabaha karşı Kozcağız Beldesi Akıncılar köyü girişinde şok baskın yaptı.

Büyükbaş hayvanların bulunduğu minibüs Bartın il jandarma komutanlığına götürülürken, minibüste bulunun 41 yaşındaki H.Ç ile kardeşi 36 yaşındaki E.Ç, 43 yaşındaki E.S, 53 yaşındaki M.Ç ile 32 yaşındaki İ.A jandarma ekipleri tarafından gözaltına alındı. Şahısların daha önceden hırsızlıkla ilgili sabıkalarının olduğu öğrenildi. 5 kişi jandarmadaki işlemlerinin ardından adli makamlara sevk edilecek. Jandarma önündeki minibüsün içindeki hayvanları gören Halise Temel ve Ekrem Çelik büyü sevinç yaşadı. Hayvan sahipleri ahırlarından hayvanların çalındığını sabah saatlerinde jandarmadan öğrendiklerini, daha sonra jandarmanın şahısları yakaladığı için çok mutlu olduklarını ifade ettiler. Jandarma daha sonra büyükbaş hayvanları sahiplerine teslim etti.


0/1500
Gönder


Yaban TV’yi artık twitter’dan da
takip edebilirsiniz