%100 Doğa Outdoor Yaşam Etiği
  • Kişi beğendi
  • Yazı Boyutu :
    Yazıyı Büyüt Yazıyı Küçült
  • Paylaş:

Dağ Bisikleti Festivali Başladı

Keşan Belediyesi ve Keşan DOÇEK Derneği tarafından Keşan Saros Körfezi Dağ Bisikleti Festivali düzenleniyor.

Dağ Bisikleti Festivali  Başladı

Keşan DOÇEK Derneği Başkanı Hakan Eşme, bu yıl 5’incisi düzenlenecek festival hakkında ; "“Festival, saat 12.00’de Mehmet Gemici Cennet Bahçesi’nde verilecek öğle yemeğinden sonra başladı.. Festival boyunca kamp alanımız Gökçetepe Tabiat Parkı olacaktır. Pazar günü yeniden Keşan’a geleceğiz.” dedi.

BÖLGEMİZ, DOĞA SPORLARI İÇİN DE UYGUN BİR POTANSİYEL TAŞIYOR

“Festival düzenleme düşüncesi nereden çıktı ve amaç nedir?” şeklindeki soruya cevap veren Hakan Eşme, “Bu yıl, festivalin 5’incisini düzenliyoruz. Bölgemizde, doğa sporları anlamında önemli bir potansiyel olduğunu anlatmak ve göstermek amacıyla böyle bir festival düzenliyoruz. Saros Körfezi denince aklımıza sadece deniz ve yaz tatili gelmemeli. Bölgemiz, doğa sporları için de uygun bir potansiyel taşıyor. Festivalle birlikte hem bölgemizi sevdirmek hem de eko turizmin değişik zamanlarda da yapılabileceğini göstermeye çalışıyoruz.” şeklinde konuştu.

FESTİVALİMİZE İLGİ ÇOK YOĞUN OLUYOR

Türkiye’nin prestijli ve saygın festivallerinden biri olduğunu kaydeden Eşme, “Festivalimize ilgi çok yoğun oluyor. Sadece Keşan’dan ya da bölgeden değil; farklı ülkelerden de gelenler oluyor. Onların bu parkura gelip, pedal çevirmesi ve bizlerle olmaları son derece güzel. Festivale bu yıl 200 kişi katılacak.” dedi. Hakan Eşme, son olarak şunları söyledi:“Keşan’da bir derneğin uluslar arası bir organizasyonu gerçekleştirmesi açısından gurur duyuyoruz. Bizlere bu konuda destek veren tüm sponsorlarımıza teşekkür ediyorum.”

0/1500
Gönder


Yaban TV’yi artık twitter’dan da
takip edebilirsiniz