%100 Doğa Outdoor Yaşam Etiği

PET

Anasayfaya git Sonraki habere git Önceki habere git
  • Kişi beğendi
  • Yazı Boyutu :
    Yazıyı Büyüt Yazıyı Küçült
  • Paylaş:

Posta Güvercinlerini Vuruyorlar!

Utanmaz bohçacılar posta güvercinlerini de vuruyorlarmış.

Posta Güvercinlerini Vuruyorlar!

Posta Güvercinlerinin bohçacılar tarafından vurulması, posta güvercin sevenler derneği üyelerini çileden çıkardı.

Gaziosmanpaşa Boğaziçi Posta Güvercin Sevenler Derneği üyeleri, YABANTV ye gönderdiği mektupta bohçacıların posta güvercinlerini vurmamalarını istediler.


İşte o mektup:

BİZLER GAZİ OSMANPAŞA BOGAZİÇİ POSTA GÜVERCİN SEVENLER DERNEĞİ YARIŞÇILARIYIZ. HER SENE OLDUĞU GİBİ DÜNYADA BİRÇOK ÜLKEDE YAPILAN POSTA GÜVERCİNİ YARIŞLARIMIZI NİSAN VE TEMMUZ AYLARI ARASINDA ETAPLAR HALİNDE YAPMAKTAYIZ 100 KM BAŞLAYIP 700 KM ARASINDA. FAKAT BU YARIŞLAR ESNASINDA SALINAN KUŞLARIMIZ EVLERİNE KENDİNİ AVCI SANAN BOHÇACILAR TARAFINDAN VURULARAK DÖNMEKTEDİR.

BİR ÇOGUNDAN SAÇMALAR ÇIKMAKTA, YA DA VURULARAK GELEN GÜVERCİNLERİMİZ EVLERİNDE ÖLMEKTEDİR. BİZLERİN VERDİĞİ ONCA EMEK HARCADIĞIMIZ ONCA PARA BU BOHÇACILAR TARAFINDAN ZİYAN EDİLMEKTEDİR.
BİZLER BUNU SPOR OLARAK İSTANBUL GENELİNDE YAPMAKTAYIZ. İSTANBUL’DA YAKLAŞIK 10000 ADET GÜVERCİN YARIŞLARA BAŞLAMAKTA .BUNUN DIŞINDA MANİSA ,İZMİR, EŞKİŞEHİR, BURSA ,EDİRNE, TRAKYA BALİKESİR, İZMİT, UŞAK İLLERİNDE DE BU YARIŞLAR YAPILMAKTA VE BURALARDA DA 25000 YAKIN GVERCİN YARIŞLARA KATILMAKTADIR.

SİZDEN RİCAMIZ , ENÇOK SEYREDİLEN KANAL OLARAK BİR UYARI YAYINI YAPARAK GÜVERCİNLERİMİZİN VURULMASINI BİR NEBZEDE OLSA ENGELLEMESİNİ SAĞLAMASIDIR.

BİZLER BİNLERCE EURO VEREREK YURT DIŞINDAN GETİRDİĞİMİZ YARIŞ GÜVERCİNLERİMİZİN KENDİNİ BİLMEZ BOHÇACACILAR TARAFINDA YOK OLMASINI İSTEMİYORUZ.

BU KONUDA BİZLERE YARDIMCI OLURSANIZ TÜRKİYE GENELİNDEKİ YÜZLERCE YARIŞÇI VE DENEKLER OLARAK SİZLERE ÇOK TEŞEKKÜR EDERİZ.
İYİ ÇALIŞMALAR

0/1500
Gönder


Yaban TV’yi artık twitter’dan da
takip edebilirsiniz