%100 Doğa Outdoor Yaşam Etiği
  • Kişi beğendi
  • Yazı Boyutu :
    Yazıyı Büyüt Yazıyı Küçült
  • Paylaş:

Sadun Boro Yaşamını Yitirdi

Türk denizciliğinin efsane ismi Sadun Boro, tedavi gördüğü Marmaris’teki Ahu Hetman Hastanesi’nde yaşama gözlerini yumdu.

Sadun Boro Yaşamını Yitirdi

Boro, önceki gün fenalaşınca kızı Deniz Boro ve arkadaşları tarafından hastaneye götürülmüş ve durumunun ciddiyeti üzerine yoğun bakım servisine kaldırılmıştı.

Yaklaşık bir yıl önce mesane kanseri teşhisi konulan ünlü denizci Sadun Boro, İstanbul'da tedavisi sürerken, "Beni Gökova'ya tekneme götürün, orada kalmak istiyorum" demişti.

87 yaşındaki Boro'nun bu isteği yerine getirilmiş ve iki hafta önce helikopterle Marmaris'e götürülmüştü.

Önceki gün ansızın fenalaşınca kızı Deniz Boro ve denizci dostları tarafından ambulansla Marmaris'teki özel Ahu Hetman Hastanesi'ne kaldırılan Boro, derhal yoğun bakım servisine alındı.

Kötü haber bu sabah geldi. "Kısmet" adlı yelkenli teknesi ile adeta bir destan yazan ve dünya turu yapan ilk Türk olan efsane Türk denizcisi Sadun Boro'nun vefat haberi, denizcilik dünyasında şok etkisi yarattı.

Denzci dostlarından Kenan Sönmez, twitter'dan paylaştığı mesajında, "Sadun Kaptan'ın vasiyeti Okluk koyunda yıllarca teknesini bağladığı  8 numaralı ağacın altına gömülmekti. İnşallah güçlük çıkarmazlar" dedi.

Sadun Boro 8 Haziran Pazartesi günü Karacasöğüt Camii’nde kılınacak ikindi namazının ardından uğurlanacak.


0/1500
Gönder


Yaban TV’yi artık twitter’dan da
takip edebilirsiniz