%100 Doğa Outdoor Yaşam Etiği
  • Kişi beğendi
  • Yazı Boyutu :
    Yazıyı Büyüt Yazıyı Küçült
  • Paylaş:

132 SANTİMLİK BOYNUZA 5 BİN TL

Alanya'lı Avcı Akseki Dağları'nda Boynuz Uzunluğu 132 Santimetre Olan Yaban Keçisi Vurdu

132 SANTİMLİK BOYNUZA 5 BİN TL

Antalya'nın Alanya ilçesinde avukatlık yapan  avcı  Aydın Özdemir, Akseki Gidengelmez Dağları'ndaki av sahasında boynuz uzunluğu 132 santimetre olan bir yaban keçisi vurdu.

Akseki'deki Gidengelmez Dağları Yaban Hayatı Geliştirme Sahası'nda yerel rehberler eşliğinde avlanan Özdemir, 9 yaşında ve 132 santimetre boynuz uzunluğu olan bir yaban keçisi vurdu.

Özdemir, 15 yıldır yaban keçisi avı yapılabilen yörede bugüne kadarki en uzun boynuzlu dağ keçisini kendisinin vurduğunu savundu. Özdemir, yakındaki başka bir av sahasında ise, önceki yıllarda avlanan ABD'li bir avcının 147 santimetre boynuz uzunluğu olan bir yaban keçisi vurarak dünya rekoru kırdığını hatırlattı. ABD'li avcıdan önceki rekor ise  Türk avcısı Ömer Borovalı'ya  aitti.

Gidengelmez Av Sahasında, boynuz uzunluğu 90 santimetreye kadar olan yaban keçilerinin avlanması halinde, Çevre ve Orman Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğüne 3 bin 800 TL ödendiğini, 90 santimetreden sonraki her santimetre için ayrıca ücret alındığını ifade eden Özdemir, vurduğu yaban keçisine karşılık olarak kendisinden 4 bin 970 TL tahsil edildiğini söyledi.

0/1500
Gönder


Yaban TV’yi artık twitter’dan da
takip edebilirsiniz