%100 Doğa Outdoor Yaşam Etiği

PET

Anasayfaya git Sonraki habere git Önceki habere git
  • Kişi beğendi
  • Yazı Boyutu :
    Yazıyı Büyüt Yazıyı Küçült
  • Paylaş:

Türk Kedisi Rekor Kırdı

Türkiye'de ilk defa bir kedi 10 tane yavru dünyaya getirdi

Türk Kedisi Rekor Kırdı

Türkiye'de İlk Defa Bir Kedi 10 Tane Yavru Dünyaya Getirdi. Yavruların Babası İranlı Tomi Adlı Bir Kedi; Anne Kedi İse Ankaralı. Türkiye'de Şimdiye Kadar Bilinen En Fazla Sayıda Doğumu Normal Sayıda 3 ile 6 Arasında Gerçekleştiren Rekortmen Kedinin Adı 1,5 Yaşındaki Aniska. 
 

Doğum, kedilerin normal gebelik süreleri olan 60 günden 1 hafta önce gerçekleşti.

Olası problemleri önlemek için Türkiye'nin tek kedi hastanesi Cat Hospital'e getirilen prematüre yavru kediler, iki haftadır küvezde tutuluyor. Meme sayısındaki yetersizlikten dolayı dışarıdan özel mamalarla beslenen kedilerin hepsinin sağlık durumları iyi.

Onuz kedileri gören vatandaşlar şaşkınlıklarını gizleyemiyor. Kedi Hastanesi Başhekimi Veteriner Hekim Dr. S. Tarkan Özçetin, 18 yıllık mesleki hayatı boyunca ilk kez böyle bir vaka ile karşılaştığını söyledi.

Kedilerin babasının Tomi isimli 1 yaşındaki İranlı bir kedi olduğunu anlatan Özçetin, önümüzdeki günlerde taburcu olacak kedilerin 8'inin erkek 2'sinin ise dişi olduğunu belirtti.

Kedilerin sahibinin bir Rus bayan olduğun ifade eden Özçetin, Türkiye rekortmeni kedilerin sahiplerinin sıcak bir yuva aradığını dile getirdi. Yavru kedilerinin hepsinin sağlıklı bir şekilde yaşıyor olmasının mucize olduğuna dikkat çeken Özçetin, bildiği kadarıyla Türkiye'de ilk defa böyle bir olayın yaşandığını kaydetti. 

0/1500
Gönder


Yaban TV’yi artık twitter’dan da
takip edebilirsiniz