%100 Doğa Outdoor Yaşam Etiği
  • Kişi beğendi
  • Yazı Boyutu :
    Yazıyı Büyüt Yazıyı Küçült
  • Paylaş:

YELKEN TROFESİ YAPILDI

Boğaziçi Üniversitesi Üniversiteler Arası Yelken Yarışını Kocaeli Üniversitesi Kazandı

YELKEN TROFESİ YAPILDI

Türkiye'nin üniversiteler arası ilk yelken trofesi niteliğini taşıyan "Boğaziçi Üniversitesi Üniversiteler arası Yelken Trofesi" Nisan ayında yapılan ilk ayağı ile başladı. 4-5 Nisan 2009`da yapılan 1.ayak yarışlarına İstanbul'dan toplam sekiz üniversite katılmıştı.

 

5 senedir Boğaziçi Üniversitesi Yelken Takımı tarafından gerçekleştirilen Üniversiteler arası Yelken Trofesi 15 Kasım tarihinde Setur Kalamış Marina’da Hedef Yelken, Boğaziçi Üniversitesi Spor Kurulu, Banvit, Dilek Pastanesi, İstanbul Kahve, Powerade’in katkılarıyla düzenlenen 2.ayak yarışları ile devam etti. Toplam 12 üniversitenin katıldığı 2.ayak yarışları çok çekişmeli ve heyecanlı anlara sahne oldu.

 

Yarışa katılan Bahçeşehir Üniversitesi, Bilgi Üniversitesi, Boğaziçi Üniversitesi, Galatasaray Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi, İstanbul Teknik Üniversitesi, Işık Üniversitesi, Kocaeli Üniversitesi, Koç Üniversitesi, Okan Üniversitesi, Sabancı Üniversitesi ve Yıldız Teknik Üniversitesi arasından Kocaeli Üniversitesi’nin ekibi birinci, Sabancı Üniversitesi ikinci, Koç Üniversitesi ise üçüncü oldu.


Gorbon 6.2 tipi eş tekneler ile gerçekleştirilen yarışta, rüzgarın yelkene elverişli olması yarışı hem sporcular hem de izleyiciler açısından oldukça keyifli kıldı.

 

Ekipler önce dörderli gruplarda fleet race formatında yapılan eleme yarışları ile bir üst tura çıkmaya çalıştılar. Daha sonra gruptaki sıralamalarına göre final karşılaşmalarını yaptılar. Gün boyunca yapılan toplam 18 yarışın ardından Kocaeli Üniversitesi birinci sıraya yerleşti.

 

Denizde adrenalin dolu yarışlar sürerken, karada da organizasyon tüm hızıyla devam etti. Mangal ve müzik eşliğinde sporcular yorgunluklarını üzerlerinden atarken, izleyiciler de bu görsel şölenin tadını çıkarma fırsatı buldular.  

 

Yarışların sonunda ödül almaya hak kazanan ekipler, Hedef Yelken’de ödüllerini tören eşliğinde aldılar.

 

Yelkenin üniversite gençliği arasında yaygınlaşmasına ve üniversiteli yelkencilerin birlikteliğine büyük katkılarda bulunan Boğaziçi Üniversitesi Üniversitelerarası Yelken Trofesi’nin üçüncü ayağının önümüzdeki Mart ayında yapılması planlanıyor.

0/1500
Gönder


Yaban TV’yi artık twitter’dan da
takip edebilirsiniz