%100 Doğa Outdoor Yaşam Etiği
  • Kişi beğendi
  • Yazı Boyutu :
    Yazıyı Büyüt Yazıyı Küçült
  • Paylaş:

Pakistan'dan Sonra Peru'da Deprem

Pakistan'da meydana gelen depremde ölü sayısı 234’e yükseldi.

Pakistan'dan Sonra Peru'da Deprem

Peru'nun güneyinde 7 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Amerikan Jeofizik Kurumu, depremin merkez üssünün Arequipa bölgesindeki Lomas kentinin 72 kilometre güneyi olduğunu açıkladı.
50 saniye süren depremin başkent Lima da dahil, birçok kentte paniğe yol açtığı bildirildi.

Pakistan’ın güneybatısındaki Belucistan bölgesinde dün meydana gelen 7.7 büyüklüğünde şiddetli depremde ölü sayısı 234’e yükseldi.
Pakistan’ın güneybatısında meydana gelen 7.7 büyüklüğündeki depremde 234 insan hayatını kaybetti. Ölü sayısının artmasından endişe ediliyor. Ülkenin Belucistan eyaletinde dağlık bir bölgede gerçekleşen depremde, çok sayıda ev yıkıldı. Deprem, yüzlerce kilometre uzaktaki Hindistan’ın başkenti Yeni Delhi, Dubai ve Karaçi’de de hissedildi.

Depremden en çok etkilenen Avaran bölgesinin yerel yöneticilerinden Abdülraşit Gogazay, depremde hayatını kaybedenlerin defnedilmeye başlandığını ve depremde 300’den fazla kişinin de yaralandığını açıkladı.Diğer bir yerel yönetici Abdülraşit Baluç, arama-kurtarma çalışmalarının devam ettiğini ve ölü sayısının artabileceğini ifade etti. Baluç, Avaran’daki evlerin yüzde 90’a yakının yıkıldığını söyledi. Pakistan ordusunun kurtarma çalışmalarına katıldığı kaydedildi.. Belucistan’ın başkenti Quetta’da ise binalarda hasar meydana geldi. Depremin şiddetiyle, Belucistan’ın Arap Denizi kıyısında yer alan sahil şehri Gwadar açıklarında, deniz yatağı yükseldi ve küçük bir dağa benzeyen bir ada su yüzüne çıktı. 2005 yılında ülkede meydana gelen 7.6 şiddetindeki depremde 73,000’den fazla insan hayatını kaybetmiş, milyonlarca insan evsiz kalmıştı.

Etiket: Peru,Pakistan,deprem,
0/1500
Gönder


Yaban TV’yi artık twitter’dan da
takip edebilirsiniz