%100 Doğa Outdoor Yaşam Etiği
  • Kişi beğendi
  • Yazı Boyutu :
    Yazıyı Büyüt Yazıyı Küçült
  • Paylaş:

"Av Turizminde Karşılaşılan Sorunlar

Orman ve Su İşleri Bakanlığı Genel Müdürlüğü yetkilileri ile TÜRSAB Av Komitesi Başkanı ve av turizmi izin belgeli acentelerin katıldığı toplantıda sorunlar tartışıldı.

Toplantıya Genel Müdür Ahmet Özyanık, Genel Müdür Yardımcımız Sabri Kiriş, Av Yönetimi Daire Başkanımız Cemal Akcan, Yaban Hayatı Dairesi Başkanımız Nurettin Taş, Etüt ve Envanter Şube Müdürü Mustafa Kantarlı, Av turizmi ve Avlak Yönetimi Şube Müdürü Cihangir Altun, Mühendis ve Trofe Eksperi Muzaffer Uyanık ve Mühendis M. Atıf Göze. TÜRSAB Av Komitesi Başkanlığını temsilen B. Günhan Aktan, av turizmi izin belgeli acenteler ve yetkilileri Nature Turizm–Önder Arslan (Çanakkale), Şikar Turizm-Kaan Karakaya (Antalya), Gönye Turizm-Murat Akkoyunlu Konya), Caprinae Safaris-İsmail Şirin (Antalya), Safari Tur Turizm-Cengiz Efe (Antalya), Erdoğan Avcı Safaris-Erdoğan Avcı (Ankara), Piri Turizm-Erol Ak (Samsun), Misket Travel-Hüseyin Öksüz (Amasya), Trofe Hunting Safaris-Uğur Barutcu (Muğla), Taurus Safaris-M. Nizam Savaş (Antalya) ve Wild Hunting Safaris–Kürşat Ekenler (Mersin) katıldı.
Toplantıda ülkemizdeki av turizmi uygulamalarında karşılaşılan sorunlar, öneriler ve çözümleri konuşularak, önümüzdeki av yıllarında av ve yaban hayatı yönetiminin uzun vadeli yapılabilmesi için çalışmaların hızla devam etmesi için öneriler getirilerek çözümler arandı.
Ayrıca toplantıda, av turizmi kapsamında av organizasyonlarına izin verilen türler, izin verilen avlaklar, avlanma kuralları, fiyatlandırma ve sistemi, uzun vadeli planlanmalar, av organizasyonlarında karşılaşılan sorunlar da gündeme getirildi.

Etiket: Uygulama,av,turizmi,
0/1500
Gönder


Yaban TV’yi artık twitter’dan da
takip edebilirsiniz