%100 Doğa Outdoor Yaşam Etiği

Ufuk Güldemir >

Dikkat dikkat Yalçın Doğan hayvanata...

Anasayfaya git

DİKKAT DİKKAT YALÇIN DOĞAN HAYVANATA MERAK SARDI...

Yalçın Doğan geçen haftasonu köşesinde yine avcılıkla ilgili bir yazı yazdı. Yalan yanlış bir sürü bilgilerle dolu olan bu yazının en büyük yanlışı Türkiye'de avın yasak olduğu idi. Oysa Türkiye'de kuş gribi nedeniyle sadece kuş avı yasak, memeli avı Şubat sonuna kadar serbest. Peki Yalçın Doğan niye bu asparagasa köşesini açıyor?

Çünkü ona bunu yazdıran kaynak avcı ve Ankara'da Dişişleri Bakanlığında önemli bir noktada görev yapıyor. Muhtemelen Yalçın Doğan'a önemli bir diplomatik bilgi sizdirdi, yanında da av ile ilgili bu yazıyı rica etti. Hani Çin yemeği gibi; 'rice comes with it'. Yalçın Doğan da kaynaği anlaşılmasın diye 'istihbaratın' önce avcılık bölümünü yazdı, diplomatik tarafını da elinde tutuyor. Ama tabii hayvanattan anlamadığı için işkembe-i kübradan atıyor. Sızdırmanın diplomatık tarafını ise izin dönüşü yazacak. Çünkü avcılık konusu ile diplomatık sızdırma ayni güne denk gelirse herkes haber kaynağının Dışişlerindeki avcı diplomat olduğunu anlayacak..

Aklınca 'kaynağını saklıyor'

Dikkatle takip edin önümüzdeki günlerde Yalçın Doğan'ın köşesinde muhtemelen hükümet aleyhtarı bir Dişişleri sızdırması göreceksiniz. Bilin ki bu sızdırma, Doğan'ın geçen hafta sonunda yazdığı avcılık yazısının 'rüşvetidir'

Ama artık oyun açığa çıktı.

Dışişleri Bakanı Abdullah Gül, geçen hafta avcı diplomatın özlük dosyasını istetmiş.

'Sızdırıcı' şu anda tarassut altında.

Avcı avlandı.

02.02.2006 04:04

Yaban TV’yi artık twitter’dan da
takip edebilirsiniz