%100 Doğa Outdoor Yaşam Etiği

Ufuk Güldemir >

Ertuğrul Özkök'e açık mektup! Amerika'da...

Anasayfaya git

ERTUĞRUL ÖZKÖK'E AÇIK MEKTUP! AMERİKA'DA KUTUP AYISI AVI YOKTUR

Bugün Hürriyet'in GÜNDEM sayfaları yine büyük bir gazetecilik skandalına sahne oldu. Asparagasçı Editör, yine bir asparagas bir haberle kirletti Hürriyet'imizi.. Habere göre Amerika'da kutup ayısı avı yasaklanacakmış.

Behey cahil, ABD'de kutup ayısı avı yoktur ki! Neden yalan yazıyorsun? Neden asparagas yapıyorsun? Ve daha da önemlisi Hürriyet yönetimi bu yalanlara neden tolerans gösteriyor?

Kutup ayısı avı Kanada'da vardır ama Kanada Kanada'dır, ABD değildir.Bush ne zamandan beri Kanada'nın başkanı sayılıyor?Alaska'nın bir tek Bering boğazına bakan kuzey tarafından kutup ayıları geçit yapar ki orası da 'Arctic Wildlife Refuge'dur. Zaten 1960 dan beri avlanma yasak olan 19 milyon hektar bir bölgedir. Amerikalı çevreciler buradaki kutup ayılarının petrol arama faaliyetleri nedeniyle tehdid altında olduğunu düşünmektedir, ki haklıdırlar. Sanayileşme yaban yaşamına herzaman avcılıktan daha fazla zarar verir. Ama Hürriyet'in haberinde petrol arama değil, avcılık sozkonusu edilmiştir, ki bu yalandır, çünkü zaten bu milli parkda avcılık 1960'dan beri yasaktır. Bush'a imzalattırılmak istenen de, bu milli parkda, kutup ayılarının istikbali için petrol arama faaliyetlerine son verilmesine ilşkin senato kararıdır. İmzalaması da yerinde olur. Ne işi var petrolcülerin kutup ayılarının yaşam alanında? Sıkıyorsa yazsana böyle..

Habertürk asparagas haberlerini ortaya çıkarıyor diye hırslanıp hata üstüne hata yapıyorsun. Kabul et, cahil ve bilgisizsin. Ve de radara yakalandın.

Biz şimdi 'Hürriyet'te ayılar editörlük yapıyor' desek, yalan yazmış olmaz mıyız? Hürriyet'te ayı var mı? Yok. Peki o zaman ayı olmayan yerde 'ayı var' diyerek asparagas yapmış olmaz mıyız?

Bu ne biçim gazetecilik anlayışı?

Hırsın uğruna gazetenin sicilini tehlikeye atıyorsun.

Habertürk yalan haberlerinin üstüne gidiyor diye inatlaşıp Türkiye'nin en büyük gazetesinin prestijini sarsıyorsun..

Hodri meydan yalancı editör..

Sana Hürriyeti'mizi kirlettirmeyeceğim.

Her yalanını suratına çarpacağım.

19.02.2006 07:32

Yaban TV’yi artık twitter’dan da
takip edebilirsiniz